Ez a beülős hinta pár forintból megvarrható! Az anyagot régen kaptam, annyira zombi a mintája, sosem gondoltam volna, hogy valaha hasznát veszem :-), egy 5 m-es szárítókötelet vettem - 450 Ft volt, a rudakat pedig a kertben lévő mogyoróbokorból vágtam (lehet seprűnyél, de abból kettő, rúdkarnis, bambusz stb.), a kampót az akasztáshoz a hártartásomban túrtam. Szóval 450 pénzből kihoztam! ;-D, lehet, hogy zagyva kicsit, próbáltam érthetően számozni, színezni, írni. Szóval én ez alapján készítettem. (ha rákattintasz a rajzra, elvileg nagyobb lesz).
1. Erős vászonból, duplán - vagyis félbe hajtott anyagból szabtam, hogy jó erős legyen.
2. Egy cm-es varrásráhagyást hagytam körben szabáskor - kivéve a hosszú eleje részt, ott volt az anyaghajtás. (a sablonon nem jelöltem a varrásráhagyást)
3. Az elején lévő pántot külön szabtam (elfelejtettem a rajzon odaírni a méretet), 17 x 34 cm hosszú, hosszában félbehajtva varrtam, hosszához kb. 2-3 cm-t hozzászámoltam, hogy oda tudjam varrni az ülőrészhez, a végeredmény egy 8 x 36 cm-es pánt lett.
4. szint színre fordítva körbevarrtam az anyagot, az oldal- és hátrésznél a sarkokat lekerekítettem, a rajzon ezt íves szaggatott vonallal jelzem. Hagytam egy kis nyílást, hogy ki tudjam fordítani. Kifordítás után - a kis nyílást is betoldoztam - és
5. a színoldalról is levarrtam körben.
6. a lekerekített oldalak tetejétől visszamértem 10 cm-t, itt visszahajtottam kifelé az anyagot és levarrtam (egyenes szaggatott vonal, sárga rész), ebbe fűzzük majd a farudat, aminek kb. 8 cm a körfogata (pl. seprűnyél). Azért kerekítettem le a sarkokat, hogy majd ne lógjon rá az anyag a kötélre, ill. a rúd szélére.
7. a hinta belseje felé hajtva az oldalrészeket és a hátrészt, összevarrtam 20 cm hosszan az anyagokat a találkozásuknál - a rajzon ezt a piros szín jelöli. Ez lesz a hinta körülbelüli mélysége. Sűrű cikkcakköltést használtam.
8. most van egy kockám, aminek nincs eleje és teteje. A háta, és az elején lévő pánt is magasabb, mint a két oldala, azért, hogy a befűzött rudakat egymás fölé tudjam rakni (lásd fénykép - a hátsó és első rúd a két szélső fölé került)
9. elkészült az első pánt is, odavarrtam az üllőrészhez kb. 2 cm szélesen, jó erősen.
10. a farudakat a szélétől kb. 1 cm-re kifúrtuk, befűzögettem az anyagba, áthúztam rajtuk a kötelet.
11. varrtam egy kis párnát is, amit egy megkötővel lehet a hátlaphoz rögzíteni,
és miután felakasztottam a palintát, a gyerkőc már ült is bele, azóta is ez a kedvenc!
Ha valami nem vili, kérdezz! Kicsit zombi vagyok már agyilag így késő este, de remélem nem írtam érthetetlent!
Sok sikert!
Látod, ez is bizonyítja, hogy minden anyag jó lesz majd valamire, csak győzd tárolni..:))
VálaszTörlésKöszönjük leírást, tuti sok hinta fog majd születni..:))
Szia Csipke!
VálaszTörlésTe sem alszol, mi? Nekünk kisgyermekes anyukáknak az éjszaka a szabadidőnk :-)))és ilyenkor szabad a számítógép...
Köszi a leírást, nagyon hasznos!
VálaszTörlésA sok segítségért cserébe küldök neked egy pontot!
http://eszterszappan.blogspot.com/2011/03/egy-jo-szo-jatek.html
Ő meg a másik kedvenc. 3 éves fiúcskának tökéletes lesz, csak még keresem a tökéletes anyagot hozzá. Úgy tűnik mostanában nagyon gyerekközpontú lettem, ha látok egy gyereknek készült alkotást már készítem is gondolatban. :)
VálaszTörléskarolka